Z czego szyjemy? Czyli poznajcie ECONYL®
Z czego szyjemy? Czyli poznajcie ECONYL®

Wszystkie nasze topy i legginsy do jogi powstają z innowacyjnego materiału o nazwie ECONYL®. Jest to najwyższej jakości nylon wytwarzany głównie z wyłowionych sieci rybackich, ale także z innych odpadów, takich jak stare dywany. W ten sposób surowce, które normalnie zaśmiecałyby dno oceanu lub trafiały na wysypisko zostają poddane złożonemu procesowi, którego produktem jest właśnie ECONYL®. Powstały materiał ma dokładnie te same właściwości, co nylon konwencjonalny, jednak z tą ogromną przewagą, że przy jego produkcji nie wykorzystuje się żadnych nieodnawialnych surowców, takich jak ropa naftowa czy gaz ziemny.

Ratunek dla oceanów

Zastanawialiście się kiedyś nad sieciami rybackimi? Przyszło Wam do głowy, że mogą mieć bardzo szkodliwy wpływ na środowisko? Nam też nie. Dlatego byliśmy bardzo zdziwieni, kiedy podczas poszukiwań idealnego materiału z recyklingu na nasze etyczne topy i legginsy do jogi natknęliśmy się na ECONYL®, który powstaje głównie z wyłowionych sieci.

Okazuje się, że sieci rybackie produkuje się przede wszystkim z syntetycznego nylonu. Niestety z powodu uszkodzeń lub zaniedbań ze strony rybaków duża część z nich po połowie zostaje w wodach. Jest to ogromny problem i zagrożenie dla wielu zwierząt, np. delfinów czy żółwi morskich, które często się w nie zaplątują i zostają w nich uwięzione.

Wybierając ECONYL®, wspierasz odpowiedzialną modę i rozwój nowoczesnych technologii, które pomagają oczyszczać oceany, a co za tym idzie przyczyniają się do ratowania życia tysiącom morskich stworzeń.

Co jeszcze zyskuje nasza planeta ?

Jednak nasze środowisko zyskuje nie tylko w kwestii oczyszczania oceanów. Każde 10 000 ton materiału ECONYL® pozwala zaoszczędzić aż 70 000 baryłek ropy naftowej oraz zredukować emisję CO2 o 65 000 ton. Dzięki temu wpływ jego produkcji na globalne ocieplenie jest nawet o 90% mniejszy w porównaniu z nylonem produkowanym konwencjonalnie.

Obieg zamknięty

ECONYL® może być bez końca poddawany dalszemu recyklingowi. To kolejny krok na drodze do rozwoju obiegu zamkniętego (the circular economy) w przemyśle odzieżowym.

Nasz cel

Staraliśmy się, aby materiał, z którego szyjemy był jak najbardziej ekologiczny i jak najwyższej jakości. Na ten moment ECONYL® wydaje nam się najlepszą opcją. Sprowadzamy go z Włoch i wiemy, że nie jest to idealne rozwiązanie. Jednak mimo długich poszukiwań, nie udało nam się dotrzeć do dzianin z recyklingu wytwarzanych w Polsce, które nadawałaby się do naszych produktów. Oczywiście cały czas szukamy coraz bardziej przyjaznych środowisku materiałów! Kto wie, może w przyszłości sami będziemy takie produkować... ;)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.