O Global Recycled Standard, czyli dlaczego warto wybierać materiały z certyfikatem?
O Global Recycled Standard, czyli dlaczego warto wybierać materiały z certyfikatem?

Czym jest Global Recycled Standard?

GRS to międzynarodowy certyfikat, który nadawany jest włóknom spełniającym rygorystyczne wymagania dotyczące kontroli pochodzenia towaru. Poprzez nadzorowanie całego łańcucha produkcji GRS zapewnia odpowiedzialność środowiskową, socjalną i bezpieczeństwo używanych środków chemicznych.

Jak GRS minimalizuje negatywny wypływ na środowisko?

W procesie produkcji nie używa się niebezpiecznych chemikaliów, a wszystkie wykorzystywane środki chemiczne muszą spełniać ściśle określone kryteria, które gwarantują, że są one bezpieczne dla środowiska i pracowników.

Co więcej, w zakładach produkcyjnych wprowadza się odpowiedzialną politykę środowiską, dzięki której firmy dążą do redukcji zużycia surowców (każdego rodzaju – zarówno materiałów, jak i wody czy elektryczności). Przeprowadza się także szkolenia pracowników, aby umożliwić wprowadzanie ekologicznych rozwiązań na każdym etapie produkcji.

Jak GRS chroni każdego pracownika?

Certyfikat Globar Recycled Standard zapewnia, że osoby pracujące w zakładzie nie są dyskryminowane, nie padają ofiarami mobbingu oraz nie są do tej pracy w żaden sposób zmuszane. Oczywiście nie akceptuje się też pracy dzieci, co niestety w niektórych krajach nadal jest na porządku dziennym.

Jaki cel ma certyfikacja GRS?

  • Szczegółową kontrolę surowców.
  • Upowszechnienie użycia tworzyw pochodzących z recyklingu w przemyśle tekstylnym
  • Propagowanie wśród konsumentów podejmowania świadomych wyborów – udostępnianie wiedzy o tym, co kupują, gdzie to powstało i jaki ma to wpływ na nich i planetę.
  • Zminimalizowanie szkodliwego wpływu produkcji na środowisko i człowieka.
  • Zagwarantowanie, że nabywany produkt naprawdę jest z recyklingu i został przetworzony w bardziej zrównoważony sposób.
  • Rozwój wprowadzanych innowacji w kwestiach dotyczących jakości materiałów z recyklingu.

Materiał z recyklingu z certyfikatem GRS to dla nas absolutna konieczność – chcemy dać Ci ubrania do jogi, które będą całkowicie bezpieczne dla Ciebie i środowiska, a przy ich produkcji nikt nie ucierpi. Musimy mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko, co tylko możemy, aby nasze topy, legginsy i bikery powstały w jak najbardziej etyczny i ekologiczny sposób.

Mamy nadzieję, że ta wiedza o certyfikacie będzie inspiracją do podejmowania przemyślanych i odpowiedzialnych zakupów, nie tylko odzieżowych. Każdy wybór naprawdę ma znaczenie.

Namaste.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.